فرودگاه آنکارا

فرودگاه شهر آنکارا که با نام رسمی فرودگاه اسن بوگا در ۲۷ کیلومتری شمال شرقی این شهر  واقع شده است. این فرودگاه در سال ۱۹۵۵ تاسیس گردید. در سال ۲۰۰۶ با توجه به افزایش شمار گردشگران و نیاز به فضای بیشتر، ساختمان ترمینال جدید احداث گردید و امکان پروازهای بیشتر داخلی و بین المللی را فراهم کرد. این فرودگاه  در سال ۲۰۰۹ به دلیل کیفیت بالای خدمات، رعایت مسائل محیط زیستی و امنیت فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه اروپا انتخاب شد.

esenboga

حمل و نقل فرودگاه آنکارا

چگونه از فرودگاه آنکارا به هتل برویم

اتوبوس ویژه فرودگاه

اتوبوس ویژه فرودگاه

در محوطه فرودگاه آنکارا اتوبوس هایی مخصوص وجود دارند با نام ترکی Havaş Otobüsleriکه مسافران را از این فرودگاه به شهر آنکارا و بالعکس جابجا می نمایند. این اتوبوس ها مسافت فرودگاه تا مرکز شهر آنکارا را در عرض ۴۵ دقیقه طی می کنند و بصورت ۲۴ ساعته سرویس دهی می کنند..

bus_2

اتوبوس شهری

   خط اتوبوسرانی شماره ۴۴۲ بین فرودگاه آنکارا و شهر آنکارا گزینه خوبی برای حمل و نقل به فرودگاه آنکارا محسوب می شود و دسترسی خوبی به مناطق مختلف شهر آنکارا برقرار می کنند. شما می توانید از این فرودگاه به  ایستگاه اولوس که مرکز تاریخی و گرشگری آنکاراست و همینطور ایستگاه میدان کیزلای ، مرکز تجاری آنکارا و ایستگاه آشتی که ترمینال اتوبوس هاست دسترسی داشته باشید. تقریبا هر ۲۰ دقیقه یک بار یک اتوبوس در مسیر شهر و فرودگاه آنکارا حرکت می کند. این مسیر حدود ۷۰ دقیقه طول می کشد و می توانید بلیط اتوبوس را  از راننده خریداری کنید.

taxi

تاکسی فرودگاه

در ترکیه هزینه تاکسی کمی گران است و بر حسب کیلومتر شمار محاسبه می گردد ولی اگر  چمدان زیادی همراهتان می باشد و یا دوست دارید با رفاه بیشتر و یا سرعت بیشتری سفر کنید تاکسی بهترین گزینه است.  تاکسی های فرودگاه به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته آماده به مسافران خدمت رسانی می کنند. باجه تاکسی های فرودگاه در بیرون سالن پروازهای ورودی و خروجی داخلی و بین المللی قرار دارد.