درباره آنکارا

مراکز خرید و جاذبه های آنکارا

   طول پرواز تهران تا آنکارا حدود ۲ساعت و چهل و پنج دقیقه می باشد و در حال حاضر پروازهای ماهان و ایران ایر از تهران به این شهر بصورت مستقیم پرواز دارند.

flight time

 

 روزهای پرواز ایران ایر یکشنبه  و چهارشنبه ها و پروازهای ماهان روزهای یکشنبه ، سه شنبه ، پنج شنبه و جمعه ها می باشد.

 

شهر آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه و مرکز سیاسی آن می باشد این شهر که در گذشته به آن آنجیرا و یا آنگورا نامیده می شد. امروزه بسیاری از ایرانیان  بدلیل عدم نیاز به ویزا و پایین بودن هزینه سفر نسبت به اکثر کشورهای همسایه برای انجام امور سفارتخانه های خود مانند آمریکا ، کانادا و انگلیس و … به این شهر مسافرت می نمایند.

همچنین آنکارا مرکز اصلی صنایع خودرو سازی ، تولید و ساخت تلویزیون و لوازم الکترونیکی و همچنین اسباب بازی های الکترونیکی و لوازم خانگی در ترکیه می باشد وبه جز امور سفارت خانه ، ایرانیان که قصد تجارت با ترکیه را دارند، به این شهر سفر می کنند.

  • حتما در مراجعه به سرویس بهداشتی در آنکارا نیم لیر همراه داشته باشید و  بدون اینکه پول نقد داشته باشید از سرویس های بهداشتی استفاده نکنید .
  • پول نقد زیادی در مراکز شلوغ همراه نداشته باشید.
  • هزینه استفاده از تاکسی در ترکیه بالاست حدالامکان از تاکسی در این شهر استفاده نکنید.
  • وقتی که  به رسم آداب و رسوم خودشان در ترکیه، شما را دعوت به چای یا غذا کردند با گذاشتن دست راست بر روی سینه خود به نشان احترام می توانید دعوت آنها را رد کنید.

مراکز خرید آنکارا

kizilay

   ایرانیها عاشق خرید هستند و امکان ندارد که به مسافرت بروند و بخشی از زمان خود را به خرید اختصاص ندهند، شناخت مراکز خرید در آنکارا خالی از فایده نیست…. ادامه مطلب

جاذبه های گردشگری آنکارا

ataturk

   آنکارا از نظر تاریخی قدمت طولانی دارد و به عصر برنز و حکومت هاتیها برمی گردد و در زمان کمال آتاتورک آن را به عنوان یک پایگاه و  در ۱۳ اکتبر ۱۹۲۳ به عنوان پایتخت جمهوری جدید ترکیه معرفی کرد. به دلیل پیشینه تاریخی خود تعداد زیادی موزه و مسجد و مهمترین آنها قلهه تاریخی در خود جای داده است…. ادامه مطلب

فرودگاه آنکارا

esenboga-airport

فرودگاه شهر آنکارا که با نام رسمی فرودگاه اسن بوگا در ۲۷ کیلومتری شمال شرقی این شهر واقع شده است برای رفتن از فرودگاه به هتل…. ادامه مطلب